MINI MUNDIAL - MODLNICA 2016

Opublikowano: Sept. 25, 2016

Dnia 20 września 2016 roku na boisku w Modlniczce odbyły się gminne rozgrywki w piłkę nożną „MINI MUNDIAL 2016”. W turnieju wzięło udział pięć szkół z naszej gminy. Były to szkoły podstawowe z Modlnicy (gospodarz turnieju), Bębła, Białego Kościoła, Wielkiej Wsi i Będkowic.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas V-VI, którzy spisali się na medal, zajmując trzecie miejsce w turnieju. Tak wspaniały wynik osiągnęliśmy dzięki zaangażowaniu całej drużyny. Na szczególną uwagę zasługuje Jakub Piekus, który bronił naszej bramki wspaniałymi paradami bramkarskimi. Nie możemy zapomnieć o najlepszym strzelcu naszej drużyny. Uczeń szóstej klasy Mateusz Maciejczyk znakomicie odnalazł się w drużynie, strzelając wszystkie bramki jakie zdobyliśmy w trakcie turnieju. O końcowym sukcesie decydowały szczegóły, bowiem o zajęciu drugiego i trzeciego miejsca rozstrzygnęła ilość zdobytych bramek. Najlepsi okazali się gospodarze turnieju a na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Bębła. Nasi sportowcy wywalczyli trzecie miejsce. Tuż za podium stanęła drużyna z Będkowic, gdzie w większości grały dziewczęta. Biały Kościół uplasował się na miejscu piątym.

Drużyny startujące prezentowały wysoki i wyrównany poziom sportowy, którym wykazali się także organizatorzy turnieju. Wszystkie reprezentacje szkół otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.