Bezpieczne Areny 2012

Opublikowano: March 12, 2012

8 marca 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczne Areny 2012”.

Przedsięwzięcie miało charakter wycieczki po krakowskich stadionach – Cracovii i Wisły-Kraków, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z zachowaniem porządku i bezpieczeństwa. Pomysł wyjazdu wydał się uczniom bardzo atrakcyjny, co potwierdziła niemal stuprocentowa obecność.

Podróż rozpoczęła się od prelekcji na stadionie Cracovii dotyczącej przepisów i zasad bezpieczeństwa na arenach. Następnie uczniowie udali się z przewodnikiem w miejsca, których na co dzień zobaczyć by nie mogli. Zwiedzili szatnię futbolistów, siłownię, pokój odnowy biologicznej, salę konferencyjną, a także salę VIP. Na koniec udali się na trybuny, z których podziwiali pięknie odnowiony stadion. Przerwą w podróży był posiłek w pobliskiej restauracji. Uczniowie wymienili się swoimi spostrzeżeniami i uwagami, by zaraz potem wyruszyć na stadion Wisły-Kraków. I tutaj uczniowie nie byli zawiedzeni, przewodnik oprowadził ich po loży VIP, pawilonie medialnym i arenach. Ostatnim etapem była strefa kibica, gdzie nasi pasjonaci piłki nożnej zakupili kilka pamiątek.

Wszyscy wrócili do domów z uśmiechem na twarzy i z przekonaniem, że stadion może być bezpiecznym miejscem rodzinnej rozrywki.

Wszystkie wpisy